Де краще жити (українська народна казка)

***
Переглянуто: 1303Відгуки: 0
КазкиУкраїнські народні казки

Де краще жити (українська народна казка) Сільська муха летіла в город, а городська муха летіла в село. На дорозі вони зустрітились і завели між собою розмову:

– Куда ти, сестро, летиш?

– В город, – одмовила сільська муха.

– А з якої причини ти мандруєш з села?

– Та набридло жить в селі, там люди невчтиві.

– А їжі там багато?

– Та їсти там є що; як залетиш на кухню, то хоч розпережись; тільки їжа проста, не дуже смачна. Тільки й одведеш душу, як до сметани доберешся.

– А хіба там сметану не накривають?

– Та вони хоч і накривають, тільки так нещільно, що можна підлізти і наїстись, бо вони прикривають ганчірочкою. А бува іноді упадеш невзначай в сметану, так баба зачепе ложкою мене і вмісті з сметаною шльопне на долівку так, що, бувало, мої подруги наїдяться сметани, і я опростаюсь і останусь жива.

– О, сестро, в селі, значить, краще жить, а в городі – не доведи, Господи, там без привички з голоду загинеш. Там все під замком. Коли пани сядуть чай пить, так ото нищечком підкрадешся до варення, почнеш смоктать і невзначай увалишся в те варення, так паня витягне мене з варення, обсмокче і викине за вікно. А як очутишся надворі, так уже нескоро втискаєшся в хату. Вікна запинають дротяною сіткою або канвою. Тоді тільки й вскочиш у хату, як хто іде в двері, ото за ним і собі влетиш. А коли нас назбирається в хаті штук на сорок, на п’ятдесят, так вони гонять нас з хати або становлять тенети, якісь липучі листи або ядовитий порошок розсипають. Яка не вспіє вискочить з хати, так очманіє і загине. І інші ставляють скляні верші. Туда влетиш, а відтіля уже не вискочиш.

– А я, бач, думала, що в городі жить веселіш, бо там люди багаті, смачну їжу вживають.

– Ні, сестро, гарно там жить, де нас нема. Вертайся краще в село, коли тобі іще не докучило жить.

Полетіли обидві мухи на село.

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)