У розумного царя сильне військо (болгарська казка)

***

У розумного царя сильне військо (болгарська казка)

Колись давно зібрав лев військо. Скликав звірів, вишикував їх, а позаду поставив осла й зайця. Тоді покликав ведмедя, щоб той подивився й сказав, чи до ладу шиковане військо. Прийшов бурмило, обдивився військо й задоволено усміхнувся. Та коли дійшов до краю і побачив зайця з ослом, то за боки схопився – так йому стало смішно.

– Чого ти, брате, смієшся? – здивувався лев. – Що тобі не сподобалося у війську? Коли я не так вишикував його, то зроби це, будь ласка, сам.

– Що ти, милостивий царю! – відповів ведмідь. – Не з цього я сміюся – шикування добре. Тільки смішно мені з осла та зайця. Навіщо вони у війську? Адже осел ні гармати не понесе, ні шаблею махати не буде! А заєць – хіба він устоїть перед ворожими кулями?

– Помиляєшся, брате! – відказав лев. – Коли почнеться бій, і осел, і заєць стануть у пригоді. Осел не вміє ні з гармати стріляти, ні шаблею розмахувати, але він реве, як труба, то збере воїнів, коли вони розбредуться по ярах і долинах. А заєць буде за гінця. Ну, що ти на це скажеш?

– Що я скажу, милостивий царю? – мовив ведмідь. – Ти кожному дав місце по його сназі, то й військо твоє сильне!

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)