Гадюка та ворона (туркменська казка)

***

Гадюка та ворона (туркменська казка)Давно колись високо в горах жила на одній скелі ворона. А недалеко від неї в норі оселилася гадюка. Тільки-но ворона виведе пташенят, гадюка їх одразу й поїсть. Довго так велося, все та гадюка їла ворониних діток. Замучилася ворона, стало їй життя не миле. Несила вже зносити таку наругу. А був у неї приятель – шакал. Якось, коли прийшов він до ворони в гості, та тяжко зітхнула й розповіла йому, як збиткується над нею гадюка. От шакал і радить їй:

– Переселися деінде, то й матимеш порятунок.

– Ні, друже шакале, не покину я цього місця; або сама загину, або гадину вб'ю.

– Як же ти її уб'єш?

– Коли засне.

– Нічого в тебе не вийде,– промовив шакал.– Краще полети в село та вкрадь у когось хустку або сорочку. За тобою поженуться, а ти й кинь те, що вкрадеш, на гадюку. Люди, щоб забрати свою одежину, уб'ють гадюку, а тобі порятунок буде.

Ото й полетіла ворона в село. Аж там молодиця білизну пере. Вкрала ворона якусь хустину, полетіла, а люди – за нею. Ворона кидь її на гадюку, а люди прибігли і вбили гадину.

Так ворона врятувалася від гадюки й стала жити щасливо.

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)